Yatak Makineleri

Dünya’da hızla artan nüfus sayısı, ihtiyaçların artmasınıda sağlamakta. Yatak üretim hatlarına olan ihtiyaçlar günden güne çoğalmaya başlıyor. Büyük ölçekler de yatak üretimi yapan firmaların insan ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmesi ve daha hızlı bir üretim hattına sahip olması için teknoloji ile donatılmış, otomatik ve oldukça seri olan yatak makinelerine ihtiyaç duymaktadır. Yatak makineleri arasında yatağı yapıştıran, takla attıran, presleyen, üretim içerisindeyken el değmeden istasyonlar arasında dolaştıran, yatak kapama, kontrol sağlama ve paketleme işleminde bulunan makineler bulunuyor.

Otomatik Yatak Tutkal Makineleri

Yatağın bütün katmanlarına el değdirmeden otomatik gücünü tanıyarak yapıştırıcı transfer ediliyor. Solvent bazlı yapıştırıcılarda bulunan, aynı zamanda havaya karışan kimyasalları, organlarımıza yerleşmesini engellemiş oluyor. Konvansiyonel yapıştırıcılara göre çok daha sağlam yapışma sağlayarak yatak ömrünün uzatılması gerekiyor. Otomatik yatak tutkal makineleri merkez tutkallama, yüksek konveyör hız, otomatik yükseklik ayarlama sistemi, farklı yatakta yapışkan uygunluğu tanımlama imkanı, bütün hatlara basit adaptasyon sağlayan esnek teknoloji bulunuyor.

Yatak Kapama Makineleri

Otomatik yatak kapama makineleri sayesinde, eski tip manuel ve yatağın etrafında geri geri yürümeyi gerektiren yavaş ve verimsiz makineler kaldırılmıştır. Yatak kapama makineleri böylelikle çok hızlı, pratik, daha temiz ve standart kalite, yüksek yapıştırma imkanı sağlıyor.

Yatak Paketleme Makineleri

Otomatik ölçü tanıma ile hattan gelen bir yatağın ayarını yapmadan paketliyor. Klasik yataklara nazaran çok kaliteli yapıştırma ve paketleme sağlayarak ürünleri güvenli kılıyor. Genellikle çift katlı ya da tek katlı naylon ile çalışabilme güzelliğini de sunuyor. Köşe kartonlarıyla paketleme, kaliteli yapıştırma, soğuk yapıştırma tekniği, PID ısı kontrol sistemini de göz önünde bulunduruyor.
Diğer yatak üretim hattı makinelerinde yatak presleme sistemi, yatak istifleme, kalite kontrol sistemleri, yatak takla konveyörler sistemi, yatak biriktirme gibi makine çeşitlerinden oluşuyor.

Yatak Üretim Tesis Kontrolü Sistemi

Bütün istasyonlar arasında veri toplama, kontrol sağlama, yatakların istasyonlar arasında akıllı bir şekilde transferini sağlayan kontrol sistemi, Endüstri 4.0 rejimine göre tasarlandığı biliniyor. Yataklardaki arızaları çok önceden tespit edebilmek için operatör verimlerini, yatak maliyetlerini otomatik şekilde hesaplayarak, üretimdeki bilgi akışına izin veren kontrol sistemi yeni bir bilgiyle farklılık kazanıyor.