Yatak Kapitone Makineleri

Üretimde kaliteyi ve hızı artırmak için kullanılan yatak kapitone makineleri kaliteli ve ekonomik ölçüde dikim ve kesim görevinde faaliyet gösterirler. Teknolojik olarak üreticinin büyük yardımcısı olan kapitone makineleri birçok işlevi yapabilecek şekilde üretilmiştir. Çok iğneli ya da çift kafa kapitone olarak kullanılan tipleri ve arklı çeşitleri üretim türüne göre kullanılabilir. Koltuk, yatak ve kanepe üretiminde kesim ve dikim görevlerini gerçekleştirmek için kullanılmaktadırlar.

Kaliteli Ve Hızlı Üretim İle Potansiyelinizi Arttırın

Üreticiye birçok avantaj sunduğu gibi hızlı üretim adına da kolaylık 4sağlayan yatak kapitone makineleri tekstil fabrikaları ve koltuk yatak firmaları gibi yerlerde üretimde kaliteyi artırarak üreticiye ve tüketiciye olumlu yönde avantajlar sunmaktadır. İnsan gücünün yetemediği kalın ve geçilmesi güç olan yerlerde tek iğne yerine daha güçlü olarak teknolojik makinelerin ulaşması sayesinde üretim kapasitesi arttırılabilir.

Kullanım Kolaylığı

Düşük kapasitede hızlı ve kaliteli üretim sağlayan yatak kanepe kumaşlarını da istenilen desen ve kalıpta dikim görevinde kullanılan makinalar üreticiler için önemli bir kullanım aracıdır.

Üretim alanlarında kullanılan kapitone makineleri sayesinde üretimde hız ve kalite sağlanması hedeflenmekte. Makinaların birden fazla iğne dikim teknikleri ile otomatik bir şekilde çalışan yatak kapitone makineleri kesim ve dikimde paralelliği esas alarak uygun olarak ayarlanıp uygulamaktadır. Kapitone makinelerinde otomatik sistemle çalışıldığından servo motor ve eksen kontrol sistemi kullanımı bulunmaktadır. Ayarlanabilir kontrol sistemleri sayesinde desen ve dikim yönü boyu belirlenerek otomatik olarak programlanan kapitone makinası ile desenler yüklenir ve kullanıcının göreceği ekrandan gereken ayarlamalar yapılarak otomatik olarak kullanılmaktadır. Buna göre dikiş yönü ve dikiş adımları değiştirilip uygun olarak makinanın programlaması sağlanarak üretime geçilmektedir. Çalışma hızı ayarlanan sistemin bu sayede üretime yüksek verim ve kaliteyi de getirdiği gerçektir. Üretim kapasitenizi artıracak yatak kapitone makineleri üretiminize uygun olarak özellikler taşıyan birçok sistemle çalışmaktadır.

Daha detaylı bilgi için yatak kapitone makineleri kategorimizdeki makineleri açıklamalarıyla birlikte inceleyebilirsiniz.