Yatak Kapitone Makina Çeşitleri

Yatak Kapitone Makine Çeşitleri ve Kısa Açıklamaları

Yatak kapitone makineleri kendi içerisinde sınıflara ayrılmaktadır. Yabancı dil de ise mattress quilting machines olarak sıfatlandırılmaktadır. Kullanım amacına ve ihtiyacına uygun olarak çift kafa, çift kafa çift kasnak, tek kafa kontinü, tek kafa kapitone, tek kafa kasnaklı ve otomatik kapitone plat olarak farklı sınıflara ayrılan yatak kapitone makinelerini hakkında aşağıda detaylı bilgilere sahip olabilmeniz mümkün.

Çift Kafa Kapitone Makinaları

Ürün bünyemizde bulunan çift kafa kapitone makinası Falcon, üst segmen yatak, kanepe ve ev tekstili üretiminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Üretimde yüksek verimlilik sağlayan Falcon; otomatik kumaş çekme, dikme ve kesme sistemleri ile alanında en iyi makineler arasındadır ilk sıradadır.

Üretiminde kullanılan kaliteli malzeme ve şasesi sayesinde uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak kullanabileceğiniz çift kafa kapitone makinesi Falcon, gelişmiş dikiş baskı ayarı sistemi ile en ince konfeksiyon malzemesinden en kalın yatak paneline kadar sorunsuz dikiş sağlamaktadır.

Çift Kafa Kapitone Makinası

 

Çift Kafa – Çift Kasnak Kapitone Makinası

Çift rulo beslemeli tam otomatik çift kafa kapitone makinesi HYDRA, 3200 rpm maksimum dikiş hızı sayesinde üretimde en yüksek verimliliği sunar. Ev tekstili üretimi için uygun olan HYDRA iki kapitone kumaşını aynı anda dikmeye olanak sağlarken 20 saniye içerisinde tek kumaş besleme moduna geçme özelliğiyle esnek üretimleriniz için avantaj sunar.

Çift kumaş işleme modu, iki adet kanepe veya yatak başlığı dikimini aynı anda gerçekleştirirken iki kat daha fazla üretim yapmanızı sağlar.

Çift Kafalı ve Çift Kasnaklı Kapitone Makinası
Çift Kafalı ve Çift Kasnaklı Kapitone Makinası

Tek Kafa Kontinü Kapitone Makinası

Tarafımızaca geliştirilmiş TIGON, dikiş baskı ayarı sistemi sayesinde en ince konfeksiyon malzemelerinden en kalın yatak panellerine kadar sorunsuz dikiş hizmeti sunar. TIGON; kanepe, ev tekstili ve yatak ürünlerinin üretiminde sunduğu dikiş kalitesi sayesinde desen tasarımı ve kalite sürekliliği alanlarında ürettiğiniz ürünleri diğer firmalardan farklılaştıracaktır. Bunun yanı sıra yine diğer makinalarımız gibi TIGON makinesi de en yüksek verim ve süreklilik ile de avantaj sunmaktadır. Visco, lateks, elyaf, örgü kumaş, jakarlı kumaş, deri, kuş tüyü katmanları dikebilme özelliği ile yatak, ev tekstili, mobilya, giyim, otomotiv gibi dikiş çeşitlerinin bulunduğu her alana hitap edebilmektedir

Tek Kafa Kontinü Kapitone Makinası
Tek Kafa Kontinü Kapitone Makinası

Tek Kafa Kapitone Makinası

Kasnaklı tek kafa kapitone makinası olan FELIS, hareketli dikiş kafasına sahip olduğundan dolayı diğer sabit kafalı makinelere göre hareketli parçaların ağırlığının %90 oranında azalmasıyla mevcut kasnaklı kapitone makineleriyle karşılaştırıldığında daha hızlı ve verimli bir yapıya sahiptir. Hareketli dikiş kafasına sahip olan FELIS’in diğer bir avantajı ise bilindik kapitone makinelerinin kurulum alanının sadece yarısına ihtiyaç duymasıdır.

Tek Kafa Kapitone Makinası
Tek Kafa Kapitone Makinası