Bordür Makineleri Çeşitleri ve Özellikleri

Bordür makinelerinin piyasada bir çok farklı çeşidi vardır. Her özelliğe göre farklılık gösteren makinelerin, farklı markalara göre fiyat aralığı belirlenmiştir. Özelliklerinin yanı sıra kolaylık, esneklik ve sorunsuz üretim sağlayan makinelerin yaklaşık 20 adet farklı modeli www.elektroteks.com.tr üzerinden bulunabiliyor. Artan kullanımıyla daha çok ihtiyaç duyulan bordür makineleri yenilenen özellikleriyle sizlerle buluşuyor.

Bordür makineleri yapılan bordürün çeşidi, bordür üzerinde yapılan işlem çeşidi, hız, ölçü, bitmiş üründen beklenen kalite seviyesine göre farklı modellere ayrılmaktadır. LEON-PT serisi özel tip bordür dikişlerinde kullanılırken, LEON-FT petli yatakların üretiminde kullanılıyor. Bordür makinelerinin yerine göre kullanımı farklılık gösteriyor.

4 Kafa Yan Bordür Punteriz Makinesi
4 Kafa Yan Bordür Punteriz Makinesi

​​​​​Bordür Makineleri Çeşitleri ve Özellikleri

Bordür makineleri, istenilen özelliklere göre farklı şekillerde üretiliyor. LEON-PT4 bu alanda en çok kullanılan makinelerden biridir. Bu bordür makinesinin özelliği, piyasada bulanan diğer makinelere kıyasla daha farklı şekillerde dikişler yapabilmesidir. Kare, yuvarlak, artı ve daha bir çok şekilde desen işlemesine izin veren LEON-PT4, bitmiş yan bordürün çok daha üstün görsellikte olmasını sağlıyor. Bu bordür makinesi, desen tiplerine ve yatakların ebatlarına bağlı olarak yaklaşık olarak 3 dakikada hazırlayabiliyor.

Otomatik Yatak Yan Bordür Hattı
Otomatik Yatak Yan Bordür Hattı

LEON-PT2 ise, aynı özelliklere sahip olup, yatak yan bordürünü ortalama 5 dakikada tamamlayabiliyor. Dokunmatik ekranı sayesinde, kişiye özgü desenleri yapıp kayıt altına alabiliyor. LEON serisi makinelerin mükemmel özellikleri ve pratikliği bulunuyor. Kolay kullanımı sayesinde minimum güçle maksimum fayda elde edilmesini sağlıyor. Hızlı ve kaliteli olduğu için LEON serisi bordür makinelerinde en çok tercih edilen ürünler oluyor.

​​​​​LEON Serisi Bordür Makinelerinin Genel Özellikleri

LEON serileri, istenilen deseni oluşturmayı, hızlı ve daha az operatöre ihtiyaç duyduğu için yatak maliyetlerini ciddi oranda düşürmektedir. Zamandan tasarruf ederken aynı anda da kaliteli ve benzersiz ürünler de ortaya çıkarmaktadır. LEON serisi makineleri, bordür overlok, desen yapma, kulp dikme, biye dikme, petli yatak bordürü hazırlama, bordür kesme ve birleştirme gibi istasyonların hepsini bulundurabiliyor.